Program osposobljavanja
Stručna znanja odnose se na obavljanje zadaća u pripremi zemljišta za sadnju i uzgoj kultura u ratarstvu, povrćarstvu, voćarstvu te uzgoju aromatičnog bilja i pčelarstvu. Polaznici stječu znanja o obradi tla, sadnji i njezi kultura, berbi, transportu i skladištenju plodova kao i osnovnoj preradi vlastitih proizvoda, stječu znanja o održivom gospodarenju i ekološkoj proizvodnji, o strojevima i opremi za obradu biljaka, proizvodnji pčelinjih proizvoda.

O projektu
Projekt provodi Udruga Depaul Hrvatska, a financiran je sredstvima Europske unije.

Sudionici
Projektne aktivnosti provode korisnici usluga Depaul Hrvatske.

Stručna znanja
Jačanje stručnih znanja nezaposlenih osoba pripadnika marginaliziranih skupina

Meke i transverzalne vještine
Osnaživanje te razvoj mekih i transverzalnih vještina nezaposlenih marginaliziranih osoba.

Kapaciteti stručnjaka
Jačanje kapaciteta stručnjaka koji rade s nezaposlenim osobama.

Plastenik
Plastenik služi kao mjesto ostvarivanja programa učenja zalaganjem u zajednici i prijenosa znanja.

Podrži nas

Partneri
Partneri Depaul Hrvatske su Centar za socijalnu skrb Rijeka i Udruga Milosrđe.
Mentoriranje i pratnja
Projektne aktivnosti provode i mentori koji rade individualno s pripadnicima ciljne skupine te za svakog oblikuju individualni plan promjene.
sigurnost
osoba kojoj vjerujem
osoba koja me razumije
kontinuirana podrška
pomoć pri stručnom usmjeravanju
potpora pri socijalnom uključivanju
upoznati sebe u odnosu s drugima
podijeliti iskustvo
potaknuti socijalno uključivanje
poboljšati kvalitetu usluge
razviti meke i transverzalne vještine
potaknuti umrežavanje i suradnju
Kapaciteti stručnjaka
Učenje zalaganjem u zajednici obuhvaća razvoj programa za osnaživanje marginaliziranih skupina, te unapređenje mekih i transverzalnih vještina pripadnika ciljnih skupina.

Znanja i proizvodi
Nakon završetka projekta korisnici će biti osposobljeni za samostalno obavljanje djelatnosti voćara, povrćara, pčelara i proizvođača aromatičnog bilja. Uključivanjem korisnika u te programe omogućit će se stjecanje znanja, vještina i sposobnosti za obavljanje ovih djelatnosti. Opremanjem plastenika određenom opremom i kapacitetom osoba koji su osposobljeni za rad u istom, projekt Be-vrt postat će samostalno održiv.
“Socijalna isključenost obuhvaća, slično kao neostvarena ljudska prava, nemogućnost pojedinaca da pristupe tržištu rada zbog manje konkurentnosti i da djeluju u društvu s osjećajem osobnog dostojanstva. “
“Projekt se snažno usredotočuje na zajednicu i zajedničko učenje. Uključivanjem volontera u rad plastenika korisnici razvijaju društvenu mrežu kojoj se mogu obratiti za potporu kada doživljavaju teže životne izazove i nakon završetka projekta.”
“Velik broj nezaposlenih osoba znači i veliki broj ljudi koji nemaju materijalnih prihoda. Nedostatak materijalnih prihoda dovodi nas do sve većih problema, a to su siromaštvo i socijalna isključenost. “
“Marginalizirane skupine prilikom traženja zaposlenja suočavaju se s mnogobrojnim preprekama prilikom čega se primjećuje nedostatak samopoštovanja, niska razina motivacije, znanja, sposobnosti i vještina potrebnih za zapošljavanje kao i nedostatak radnog iskustva.”
JAVI SE!
+385 51 672 933
INFO@BE-VRT.COM
FRANA KRESNIKA 15, 51000 RIJEKA
Od vrta do doma
Be-vrt ili Vrt beskućnika projekt je usmjeren na povećanje mogućnosti zapošljavanja i umanjivanje rizika od socijalne isključenosti i siromaštva jačanjem stručnih znanja, osnaživanjem mekih i transverzalnih vještina provedbom programa učenja zalaganjem u zajednici i jačanjem kapaciteta stručnjaka koji rade s nezaposlenima radi poboljšanja kvalitete rada s marginaliziranim skupinama.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.